הובלות

משאית של הובלות

המונח "הובלות" לרוב מתקשר להתחלות חדשות, מעברי דירה, משרד וכו', אך האמת היא שהמילה הובלות מתייחסת להעברה של חפצים ממקום למקום לשלל מטרות ולאו דווקא למטרת שינוע תכולה של דירה או משרד. נשמע טריוויאלי למדי אך עד כמה באמת אתם מכירים את המושג הובלות או מה הוא טומן בחובו? לשם כך התכנסנו כאן על מנת לעשות לכם קצת סדר במונח, בפירושו ובתחומי החיים בהם ניתן לפגוש אותו.

הובלות דירה – המונח המובן מאליו. אדם או משפחה קובעים מועד למעבר דירה, מזמינים שירות הובלות בהתאם לגודל תכולת הדירה המועברת, אופי ההובלה והמיקום הגיאוגרפי, קובעים עם ספק ההובלה אם יש צורך בשילוב של שירותי אריזה, הובלת מנוף, סייגים מיוחדים לציוד רגיש ו/או ציוד נוסף, סוגרים את ההזמנה בצורה מסודרת על כל אותיותיה הקטנות ובזה בגדול מסתכם השירות.

הובלות משרד – בדומה להובלות דירה. אך כאשר מבצעים הובלות משרד יש להתחשב בציוד רגיש רב, כגון: מחשבים, מסמכים, חומרי גלם רגישים ועוד. לכן, העברת משרד דורשת משנה זהירות.

הובלת משטחים – לרוב הובלת משטחים מתייחסת לשירות B2B שבו עסק צריך לשנע משטחים עם טובין בין מחסנים או לחילופין ללקוחות אשר ביצעו הזמנה גדולה באמצעות נהג משאית.

הובלות גדולות – הובלה גדולה יכולה להתבצע במשאית אחת או יותר בהתאם לנפח הסחורה ומשקלה, לרוב הובלה גדולה מתייחסת לשירות B2B ויכולה להוות חלק משירות קבוע הניתן לחברה אשר משתמשת בשירותי ספק לוגיסטיקה בהתאם להסכם שנכרת עם המיקור חוץ.

הובלות קטנות – הובלות קטנות בדרך כלל מתייחסות להעברה של מספר מצומצם של מטלטלין, בין אם מוצר אחד עד מוצרים בודדים ובין אם תכולה מצומצמת של דירה ו/או משרד.

הובלות מנוף – הובלת מנוף בדרך כלל נדרשת כאשר ישנו קושי בשינוע פריט אחד או יותר מהמיטלטלין המיועדים להעברה. הקושי עשוי להתעורר הן בזמן העמסת המיטלטלין , הן בזמן השינוע והן בזמן ההגעה ליעד ההובלה. הובלת מנוף תייקר מעט את השירות משום שמעורבות מנוף לרוב הופכת את ההובלה מורכבת יותר ודורשת יותר מכמות אנשי המקצוע הנדרשים בעת ביצוע הובלה רגילה.

הובלות מיוחדות – תחת הכותרת "הובלות מיוחדות" ניתן למנות הובלות עוד פחות סטנדרטיות כגון: הובלה של כספים (לרוב מבוצעת בידי חברה המיועדת אך ורק לצורך כך), הובלה בטמפרטורה מבוקרת, הובלה של חומרים מסוכנים ו/או רגישים וכו' אשר יעברו בשרשרת האספקה עד ליעד.

קרטונים ארוזים לפני הובלות

שירותים מיוחדים הנלווים לשירותי ההובלה

לעיתים שירות ההובלה הוא רק חלק משירות נרחב יותר הכולל אלמנטים כגון:
שירותי אריזה – אריזת המיטלטלין בטרם ביצוע ההובלה.
שירותי פירוק והרכבה – במידה ויש צורך להוביל ריהוט כבד כמו ארונות, כונניות ועוד.

שירותי אחסון – לעתים כאשר עוברים ממקום גדול יותר למקום קטן יותר או כאשר עוזבים מקום אך עדיין לא נכנסים למקום חדש יש צורך באחסון חפצים. כמו כן, לעתים עסקים רבים מעדיפים לשכור שירותי אחסון עבור חלק מהסחורה או הציוד שלהם, מאשר לאפסן אותם במחסנים שיאלצו לתחזק באופן קבוע לכן רצוי להשתמש בשירותיה של חברת הפצה ומשלוחים המספקת שירותי אחסון.

שירותי פינוי תכולה – לעתים רבות יש צורך לפנות תכולת דירה אשר יושביה הועברו למקום אחר ללא כל התכולה בה. מקרים כמו לצערנו אספנות כפייתית, מעבר לבית אבות ועוד. במקרים אלה יש צורך לתאם פינוי של תכולת הדירה ותיאום יעד לפינוי.
ועוד.

נהג משאית

דגשים חשובים בבחירת חברת הובלות

קצת לפני שסוגרים עם חברת הובלות מומלץ להעניק תשומת לב לפרטים חשובים והכרחיים כגון:
המלצות – כולם עברו דירה או עוברים דירה, משרד וכו' ולכולם יש שמות טובים להמליץ עליהם, חלקם אולי אפילו מכירים באופן אישי מוביל כזה או אחר, אך יחד עם זאת חובה לקבל המלצה כמה שיותר אובייקטיבית על מנת להבין שאכן מדובר בחברת הובלות אמינה ומנוסה ובפרט על מנהל התפעול.

שיחה טלפונית מקדימה – קצת לפני שקובעים מועד להובלה חשוב מאוד לדבר עם המוביל, או מנהל בכיר שיוכל לאמוד באופן ראשוני את העלות המשוערת של ההובלה על סמך פירוט טלפוני. כדאי לשאול פרטים מדויקים אודות הניסיון של אותה החברה בהובלה מהסוג הזה וחובה לפרט האם יש צורך בהובלה מיוחדת? שילוב מנוף, פינוי מורכב, שירותי אריזה וכו'. לאחר השיחה ועל סמך מה שנסגר בה, ניתן להזמין את אותו האדם שמשוחחים איתו על מנת שיראה במו עיניו את התכולה וישאיר הצעה כתובה וחתומה על סמך זאת. ללא הצעה שכזאת מחיר ההובלה עשוי לזנק תוך כדי ביצוע ולגרום לאי נעימיות לשני הצדדים.

יש לוודא שקיים ביטוח מצידה של חברת ההובלה הן בגין התכולה המועברת והן בגין נזקים עקיפים שעלולים להתרחש תוך כדי ההובלה. (נזקים למעלית, למבנה, פגיעה פיזית תוך כדי ביצוע העבודה ועוד).

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

תוכן עניינים
שתפו:
צרו קשר
בקשו שיחה חוזרת
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
נהג משאית

המונח "נהג משאית" לרוב מתייחס למשרה מאוד נפוצה בתחום הלוגיסטיקה ולא תמיד מקבל את הכבוד הראוי לו מתוך עצם תפקידו החשוב בשרשרת האספקה. שכן תפקידו

BTB

המונח B2B מתייחס לצורת שיווק שבה הלקוח הישיר אינו לקוח פרטי, אלא לקוח עסקי. יש לכך משמעות רבה, משום שעד כמה שאקט המכירה עשוי להישמע

צור קשר

צור קשר צרו קשר עם חברת אס.אמ.אס לוגיסטיקה, המספקת מגוון פתרונות לוגיסטיים לעסקים, ארגונים, חברות ומוסדות. דרכי התקשרות מהירים חייגו כעת 077-5140180 שלחו מייל contact@smslog.co.il

WMS

ניהול מחסנים מעולם לא היה עניין של מה בכך, עם השנים נושא ניהול המלאי במחסן הלך והפך אף מורכב יותר ומאתגר לא פחות. לפני כמה

חברת הובלות

חברת הובלות נותנת שירותי הובלות בדרך כלל לחברות יצרניות או יבואנים אשר משנעים משלוחי טובין בין מחסנים, סניפים הפצה ומשלוחים ללקוחות. כאשר לרוב, המשלוח אינו